Pieczemy ciasteczka

CIASTECZKA

W grupie dzieci 3 letnich nauczycielka Ewa Zmorzyńska wspólnie z rodzicami zorganizowała niecodzienne zajęcia, których tematem były „Ciastka i ciasteczka”. Zajęcia rozpoczęły się od integracyjnych pląsów.

   Dzieci zostały zapoznane z tematem zajęcia, produktami wchodzącymi w skład ciasta, sposobem wykonania oraz zasadami wykonywania pracy. Po informacjach teoretycznych dzieci przystąpiły do praktyki. Umyły dokładnie rączki i ubrały się w fartuszki, chusteczki i czepki kuchenne.

  Dzieci miały wielką frajdę w przygotowaniu ciasta, wałkowaniu i wykrawaniu różnorodnymi foremkami ciasteczek oraz dekorowaniu dżemem, cukrem lub kolorowymi perełkami. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i niecierpliwie oczekiwali na pyszne wypieki.

   Kolejnym etapem zajęcia było wspólne sprzątanie i przygotowywanie stołów do wspólnej degustacji. Ciasteczka okazały się bardzo smaczne, dzieci z wielkim apetytem „pałaszowały”, popijając naturalnym sokiem.

   Przedstawiona forma współpracy z rodzicami pokazuje, że rodzice maja duże możliwości zaangażowania się w proces wychowawczo-dydaktyczny swoich dzieci. Zajęcia tego typu służą integracji najważniejszych środowisk :rodziny i przedszkola dla prawidłowego rozwoju dziecka.

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.