Dzieci zostały zapoznane z tematem zajęcia, produktami wchodzącymi w skład ciasta, sposobem wykonania oraz zasadami wykonywania pracy. Po informacjach teoretycznych dzieci przystąpiły do praktyki. Umyły dokładnie rączki i ubrały się w fartuszki, chusteczki i czepki kuchenne.

Dzieci miały wielką frajdę w przygotowaniu ciasta, wałkowaniu i wykrawaniu różnorodnymi foremkami ciasteczek oraz dekorowaniu dżemem, cukrem lub kolorowymi perełkami. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i niecierpliwie oczekiwali na pyszne wypieki.

Przedstawiona forma współpracy z rodzicami pokazuje, że rodzice maja duże możliwości zaangażowania się w proces wychowawczo-dydaktyczny swoich dzieci. Zajęcia tego typu służą integracji najważniejszych środowisk :rodziny i przedszkola dla prawidłowego rozwoju dziecka.

galeria