Pożegnanie lata – powitanie jesieni

1111

„ …Żegnamy Cię lato, kochamy Cię za to
że czas twój słoneczny, jest dla nas bajeczny.
Lecz razem z latawcem odejść Ci już pora,
bo za drzwiami czeka jesień….”

 

 

   Dnia 30.09.2015 r. w grupie maluchów odbyły się ciekawe zajęcia wprowadzające dzieci w kolorowy świat jesieni. Nauczycielka Ewa Zmorzyńska wcieliła się w rolę „Jesieni” inscenizując utwór „Jesień, jesień chodzi sobie po lesie”, odwiedzając zwierzątka, które częstowała darami przyrody.

   Następnym punktem zajęć był barwny korowód prowadzony przez „Jesień”, w który zaangażowały się wszystkie dzieci. Pani Jesień przygotowała także wiele zagadek, gdzie dzieci musiały wykazać się umiejętnościami przeliczania, zapamiętywania i porównywania smakowania darów jesieni, tańczenia i śpiewania piosenek „Lecą liście”, „Jeżyk”, „Ola i liście”.

   Kolejnym etapem była praca plastyczna „Jabłuszko”. Dzieci miały zadanie naklejenia kulek z bibuły na szablon z owocu. Po dobrze wykonanej pracy dzieci z radością zasiadły do degustowania deseru – pieczonego jabłuszka z dżemem i rodzynkami przygotowane przez Panie Ewę Zmorzyńską i Jolę Daniłko.

   Zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraźni twórczej, aktywności dziecka poprzez różnorodną aktywność umysłową, ruchową i emocjonalną. Miały okazję wzbogacenia doświadczeń plastycznych i smakowych.

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.