Robimy sałatkę jarzynową

fruits„Już się jesień rozminęła z latem,
przyszła pora na kolacje pstrokate.
Synowie i córki!
Siekajcie ogórki
selery i pory,
marchew, pomidory
w drobniusieńką kratkę
zrobimy sałatkę.”

  16 października dzieci z grupy „Pszczółek” zamieniły się w kucharzy. Każdy przyniósł w tym dniu produkty i narzędzia niezbędne do przygotowania sałatki jarzynowej.

   Pracę dzieci rozpoczęły od starannego umycia rąk, założenie fartuszków oraz nakryć głowy. Następnie nauczycielka przypomniała zasady bezpiecznego korzystania z przyborów kuchennych. Przygotowane przedszkolaki zasiadły do stołów gdzie czekały na nich warzywa, deski do krojenia i noże. Rozpoczęło się wielkie krojenie. Gdy wszystkie składniki były dokładnie pokrojone nastąpił moment wymieszania składników. Na degustację dzieci zaprosiły Panią Dyrektor oraz pozostałych pracowników przedszkola. Sałatka była wyśmienita. Taka zdrowa, samodzielnie zrobiona skusiła nawet niejadków.

 Wszyscy degustatorzy zgodnie stwierdzili , że w przedszkolu rosną nam mali kucharze.

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.