Dzień Niepodległości

P1070408

10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyły się niecodzienne zajęcia mające na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych.

  Dzieci recytowały wiersze oraz słuchały pieśni patriotycznych. Wspólnie wszyscy odśpiewali hymn „Jeszcze Polska nie zginęła”.

 Najstarsza grupa pod okiem pani Oli Frączkiewicz wykonała kotyliony w barwach narodowych. Dzieci uczestniczyły też w Gminnych obchodach tego święta. Wraz z delegacjami różnych instytucji składały w hołdzie poległym kwiaty przy Krzyżu Milenijnym w naszej miejscowości. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach od najmłodszych lat kształtowane są pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.