Zapachniało świętami czyli zajęcia kulinarne w grupie „Wesołe Skrzaty”

pierniki 2

Dzieci z najmłodszej grupy razem z Wychowawcą i Rodzicami w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zabrały się do wykonania świątecznych pierniczków.

Mamy przedszkolaków na początku zapoznały małych kucharzy z produktami potrzebnymi do zrobienia ciasteczek, a potem przystąpiły do działania. Po wyrobieniu ciasta, każdy mógł samodzielnie wycinać pierniczki w różnych kształtach. To dopiero była zabawa! Pełne blaszki ciasteczek wylądowały w kuchni. Kiedy pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika natychmiast w całym przedszkolu uniósł się wspaniały, miodowy aromat pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.