Spotkanie z ratownikiem medycznym

P1070915

Dnia 10 lutego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Goście z Opola Lubelskiego, wśród których był ratownik medyczny i dwóch strażaków zaprezentowali sposób udzielenia doraźnej pomocy w różnych przypadkach. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci mogły przypomnieć sobie numery telefonów alarmowych, zobaczyć jak prawidłowo wykonuje się opatrunek, sztuczne oddychanie oraz jak wygląda pozycja boczna ustalona.

Po krótkim pokazie dzieci miały okazję pod okiem ratownika medycznego samodzielnie wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca.

Były to bardzo ważne warsztaty ponieważ uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Dziękujemy Pani Ani, Panu Tomkowi, Sebastianowi i Damianowi za przekazanie w prosty sposób tak ważnych informacji.