Powitanie wiosny

20160321_094908

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
                                                                    E. Budryk

  21 marca nasze przedszkolaki, jak co roku pożegnały zimę i powitały wiosnę. Do tego wydarzenia przygotowywały się już od kilku dni poprzez uczenie się piosenek i wierszyków o wiośnie. Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki wyruszyły w barwnym pochodzie. Dzieci śpiewały piosenki i radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę i odstraszały zimę. Wracając do przedszkola szukały w ogródkach pierwszych znaków nadejścia wiosny. Jednogłośnie stwierdziły, ze wiosna już przybyła i zagościła u nad na dobre.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.