Zielony Dzień u Smerfów

P1080188

Realizując program autorski „Tajemniczy Świat” dnia 19.04.2016 r. odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej połączone z Dniem Koloru Zielonego.

  Dzieci ubrane w zielone stroje uczestniczyły w różnych grach i zabawach: quiz ekologiczny, zbijanie kręgli, zagadki przyrodnicze, konstruowanie budowli z surowców wtórnych, tj, tektura, plastikowe kubeczki, nakrętki. Wszystkie te zabawy poświęcone były tematyce ekologicznej. Dzieci najbardziej aktywne otrzymywały punkty w postaci zielonych żetonów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie „Ekologicznej mapy Polski” z plastikowych nakrętek z uwzględnieniem ukształtowania terenu, co podkreślał kolor. Był to wspaniały czas, pełen atrakcji i humoru.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.