Dzień Ziemi

P1080286

„Ekoludek prosi dzieci, by pomogły sprzątać śmieci”. Pod takim hasłem 22.04.2016 roku w Przedszkolu Samorządowym w Milanowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Ziemi.

  Już od samego rana dało się zauważyć w ogólne poruszenie. Dzieci z grupy Pszczółek i Smerfów z niecierpliwością czekały na rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego. W grupie Wesołych Skrzatów trwały przygotowania do pokazu mody ekologicznej, w której wzięły udział dzieci ze swoimi Rodzicami.

  Starsze przedszkolaki obejrzały film pt. „Była sobie Ziemia”, który był dopełnieniem quizu wiedzy ekologicznej, na podstawie którego wyłoniliśmy zwycięzców. Film zawierał treści ekologiczne dotyczące zanieczyszczenia naturalnego środowiska. Dzieci po raz kolejny przekonały się jak bardzo zanieczyszczone środowisko wyrządza szkodę ludziom, zwierzętom i roślinom, utrudniając im życie.

  Po przeprowadzeniu quizu w grupach i obejrzeniu filmu nastąpiła dogrywka w celu rozstrzygnięcia konkursu. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, spostrzegawczością i logicznym myśleniem. Udział w konkursie był świetną zabawą. Zwycięzcy dostali pamiątkowe dyplomy i upominki, a pozostali, jako nagrodę pocieszenia ekologiczne batoniki.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.