Pokaz mody ekologicznej

P1080220

Z okazji Dnia Ziemi zostały zorganizowane zajęcia otwarte w grupie „Wesołych Skrzatów” mające na celu kształtowanie postaw proekologicznych, a także integrację Wychowawcy oraz Dzieci wspólnie ze swoimi Rodzicami.

 Największą atrakcją był pokaz mody, na który Rodzice przygotowali dzieciom stroje ekologiczne według własnych pomysłów. Podczas prezentacji wszyscy mogli podziwiać pomysłowość i oryginalność. Po „burzliwych” naradach jury, jednogłośnie stwierdzono, że wszyscy powinni zostać wyróżnieni, ze względu na włożony trud i zaangażowanie, dlatego też każdy został nagrodzony drobnym upominkiem.

  Następnie Rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych, w trakcie których nauczycielka zapoznała z koniecznością ochrony Ziemi i wpływu człowieka na środowisko naturalne. Uwrażliwiła dzieci na los roślin i zwierząt oraz uświadomiła, że dzieci już od najmłodszych lat mogą być „Przyjacielami przyrody” .

  Końcowym punktem spotkania było wykonanie przez Rodziców owocowo-warzywnego „eko koktajlu” oraz jego degustacja. Nawet niejadki zachwycały się jego oryginalnością i smakiem.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.