Wizyta w bibliotece

P1080464

Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z najmłodszej grupy z przedszkola wraz z Panią Dyrektor udały się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Milanowie.

Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o swojej pracy, a także pokazały jak wyglądały książki dawniej i dziś. Następnie zwróciły uwagę na różnorodność oraz poszanowanie książek – mycie rąk przed korzystaniem z książek czy nie zaginanie kartek. Dlatego też, każde dziecko samodzielnie wykonało zakładkę do swojej książki. Dzieci wypożyczyły książeczki do przedszkola, które będą systematycznie im czytane. Na koniec maluchy złożyły Paniom: Ewie i Agnieszce życzenia wręczając kwiaty.