Ogólnopolski Dzień Niezapominajki

P1080497Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Właśnie wtedy wiosna budzi się na dobre i mieni  w pięknych kolorach. Również w tym miesiącu  obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Niezapominajki.

 

  Nasze przedszkolaki także pamiętały o tym dniu. Z okazji tego święta dzieci miały możliwość poznać kwiat niezapominajki. Przybliżona została także im historia powstania Dnia Niezapominajki oraz postać Pana Andrzeja Zalewskiego, który go zapoczątkował. Przedszkolaki dowiedziały się, że ma on na celu propagowanie walorów przyrody i dbania o środowisko, w którym żyjemy, oraz jest symbolem serdeczności i życzliwości w stosunku do innych. Szymon z młodszym bratem Nikodemem zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę o niezapominajce. Z prawdziwym artyzmem wizerunek niezapominajki pojawił się w pracach plastycznych.  

  Upamiętniając Ogólnopolski Dzień Niezapominajki Pani Ola z pomocą dzieci posadziła sadzonki tych pięknych i wdzięcznych kwiatów na przedszkolnej rabatce, aby wszystkim przypominały, o tym, że trzeba dbać o przyrodę, która jest naszym wspólnym domem „i szeptały skromnie – nie zapomnij o mnie”.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.