Wycieczka do lasu

DSC_0162

8 czerwca dla dzieci z grupy „Pszczółek” oraz „Smerfów” był dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki zabrały swoje plecaki i razem z Panią Krysią i Panią Olą udały się na pieszą wycieczkę do Czarnego Lasu.

  Pełni zapału i ogromnych emocji bez trudu pokonaliśmy długa trasę, aby móc w pełni cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. poznały czyścicieli lasu (mrówki). Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

  W trakcie naszej wizyty mieliśmy okazje spacerować po odnowionej ścieżce zdrowia, na której spotkaliśmy pracowników Nadleśnictwa Radzyń Podlaski. Przedszkolaki mogły zadać leśnikom pytania dotyczące lasu i jego mieszkańców.

  Największą atrakcja dla wszystkich było podziwianie widoków z ambony oraz posiłek w Stanicy Myśliwskiej. Po wyczerpującej wędrówce apetyt dopisywał nawet największym niejadkom.

 Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.