Spotkanie integracyjne

P1080949

Dnia 9 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Milanowie odbyła się impreza pod hasłem „Z Ekoludkiem żyjmy zdrowo na sportowo”.

 Celem tej imprezy było rozwijanie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie zdrowego stylu życia, jak też ochronę środowiska. Dzieci miały okazję do przestrzegania reguł oraz poznania zasad zdrowej, sportowej rywalizacji. Podczas udziału w poszczególnych konkurencjach dzieci miały okazję zintegrować się ze sobą, jak również poznać przedszkolaków z Kostrów, Rudna oraz Radcza. Przedszkolaki miały możliwość zmagania się z różnymi konkurencjami i zadaniami. Zespoły przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji, wspaniale się bawiły współpracując w drużynie, dawały z siebie wszystko w konkurencjach. Każda z drużyn z wielkim poświęceniem walczyła o wygraną.

 Po zmaganiach sportowych wszyscy udali się na poczęstunek, aby zregenerować siły. Dzieciom bardzo smakowały pieczone kiełbaski oraz własnoręcznie wykonane przez rodziców naszych przedszkolaków ciasteczka.

 Następnie miało miejsce podsumowanie imprezy. Dzieci z rąk Pani Dyrektor Marii Końko otrzymały pamiątkowe dyplomy, a Pani Sława Donica wręczyła nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Milanów za wykonaną pracę plastyczną z surowców wtórnych.

 Po zakończeniu imprezy wszyscy w świetnych nastrojach udali się do swoich placówek. Tego typu wydarzenia są świetną okazją do kształtowania u naszych dzieci zachowań prozdrowotnych, zdrowego stylu życia, czystego środowiska – czyli krótko mówiąc – edukacja przez zabawę.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2015/16. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.