Owocowo w przedszkolu

P1090589

Sezon na owoce trwa. W środę 5 pazdziernika w naszym przedszkolu było przesmacznie, a nade wszystko zdrowo!

  Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce.Przedszkolaki z grupy Smerfów na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę owocową, Skrzaty owocowe szaszłyki.

  Wszyscy mieli soczyste minki, a na widok tak smakowitych owoców każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki. Każdy dostał deseczkę, nożyk i przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci starsze samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

  Po wymieszaniu owoców z „jogurcikiem” przystąpiliśmy do degustacji. Maluchy w mistrzoski sposób komponowały kolorowe szaszłyki według najbardziej ulubionych i smakujących im owoców. Zarówno sałatka jak i szaszłyki smakowały wyśmienicie, nie wiemy czy dlatego , że owoce były pyszne, czy dlatego że sami je przyrządziliśmy.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.