Jesienne spotkanie „Kapelusz Pani Jesieni”

P1090642

Dnia 19.10.2016 roku w grupie Wesołe Skrzaty zostało zorganizowane spotkanie pod hasłem „Kapelusz dla Pani Jesień”.

  Celem spotkania było rozwijanie umiejętności plastycznych oraz twórczej wyobraźni rodzica i dziecka, inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych, integrowanie rodziców i dzieci oraz dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie i przenoszenie ich na ekspresję plastyczną.

  Na dobry początek dzieci i rodzice bawili się wspólnie w zabawach integracyjnych po których uczestnicy mieli okazję wysłuchać wiersza E. Ostrowskiej „Bajka o jesiennym szalu”, w którym jesień martwiła się brakiem szala i kapelusza. Zwróciła się z prośbą, do dzieci o pomoc. Dzieci aktywnie i z radością wykonały szal.

  Technika wykonania pracy była dowolna, ale liczył się oryginalny pomysł, estetyka i jak największe zaangażowanie dzieci i rodziców, a także materiał wykorzystany w pracy.

  Każdy kapelusz był ciekawy, dlatego jurorzy mieli problem, aby dokonać wyboru, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni medalami za trud, pomysłowość oraz aktywność.

  Poprzez wspólną zabawę, integrację rodziców, dzieci oraz nauczycieli chciałyśmy pokazać jak ważny jest bezpośredni kontakt z dzieckiem, wspólna zabawa z nim jak również wskazać im jak wielką radość daje dziecku aktywny udział rodziców podczas zabaw w przedszkolu.

 Uczestnicy konkursu wcielili się w rolę modeli i prezentowali kapelusz dla Pani Jesień.

 Zdjęcia upamiętniły ten wyjątkowy dzień.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.