Święto Niepodległości

p1090754

Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać małym dzieciom, ale w naszym przedszkolu takich tematów nie brakuje. Ważne, żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób .

   Na zajęciach dzieci z wszystkich grup zdobyły wiedzę na temat losów naszej ojczyzny oraz zapoznały się z Hymnem Państwowym, wyglądem flagi i godła. Nie zabrakło też recytacji wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

  Dzieci wspólnie z paniami wykonały flagi oraz kotyliony w barwach narodowych biało – czerwonych. Uwieńczeniem zajęć o tematyce historycznej było zapalenie zniczy pod pomnikiem i na grobie zbiorowym żołnierzy na cmentarzu. 11 listopada delegacja naszych przedszkolaków złożyła także kwiaty przy pomniku wspólnie z innymi delegacjami.

  W ten sposób umożliwiamy dzieciom nabywanie poczucia przynależności narodowej i kształtujemy właściwe postawy już od najmłodszych lat. Uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość,uczymy je bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.