Pasowanie na przedszkolaka

p1090787

15 listopada 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”.

   Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy ,,Wesołych Skrzatów”. Dzieci te we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i prezentacji montażu słowno-muzycznego pt.”W gospodzie Pana Trzmiela”, w którym maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo potrafiły się nauczyć w ciągu tak krótkiego czasu. Do występów dzieci podeszły z entuzjazmem, przez wiele dni ucząc się pilnie powierzonych ról. Cierpliwie znosiły próby swojego występu. Nie obyło się też bez pokazów tanecznych: „Grozik”, „Tyrolski walczyk”, „Szot”, Poleczka, „Niech chcę Cię”. Był to dla nich duży wysiłek, jednak wszystko udało się doskonale. Głośny śpiew i piękna recytacja oraz frywolność figur w tańcu zachwyciła wszystkich gości, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie jednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejski ołówek” dokonała uroczystego aktu pasowania nadając im miano Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.