Spotkanie opłatkowe

p1100265

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”.

  Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym w Milanowie z udziałem Rodziców w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia to już tradycja.

   Spotykając się dzisiaj – w swoim przemówieniu mówiła Pani Dyrektor Maria Końko, pamiętamy o kultywowaniu polskiej tradycji i zwyczajów, które są nierozłączną częścią Świąt. Tradycje są naszym łącznikiem z pokoleniami naszych przodków, jeśli je zachowamy przetrwają. Gdy my przeminiemy zwyczaje będą żyć w pokoleniach, które przyjdą po nas. Dlatego już od najmłodszych lat uwrażliwiamy dzieci na potrzebę uczestniczenia w spotkaniach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

  Specjalnie na tą uroczystość dzieci ze starszych grup pod kierunkiem wychowawców Pani Krystyny Sidor i Iwony Szuciak przygotowały „Jasełka”. Mali aktorzy odważnie grali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki, a ich popisy aktorskie publiczność nagrodziła dużymi brawami. Po występie artystycznym był oczywiście czas na składanie sobie bożonarodzeniowych życzeń i dzielenie się opłatkiem.

  Na koniec wszyscy uczestnicy, wśród których nie mogło zabraknąć Księdza Proboszcza Sławomira Matejek i Pana Wójta Pawła Krępskiego, zasiedli do wspólnego stołu, aby przy wigilijnym poczęstunku dalej trwać w radosnym, świątecznym nastroju zbliżających się Świąt. Wigilia w przedszkolu przebiegała w serdecznej i rodzinnej atmosferze.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.