Witamy wiosnę

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”
E. Budryk

   W dniu 20.03.2017r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 10.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Podczas powrotu do przedszkola wszystkie grupy postanowiły szukać dowodów przybycia wiosny w mijających ogródkach. Przy wtórze piosenek o tematyce wiosennej dzieci dotarły do przedszkola, zgodnie stwierdzając, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy, skowronek będzie wyśpiewywał przepiękne melodie.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.