Wycieczka do Straży

W dniu 5 kwietnia dzieci z grup „Smerfów” i „Pszczółek” wybrały się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

   Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, poznać wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadkach drogowych i innych trudnych sytuacjach wymagających interwencji.

  Atrakcją dla dzieci było przymierzenie hełmu strażackiego, trzymanie węża gaśniczego udając gaszenie pożaru. Strażacy zademonstrowali „zjazd po rurze” w momencie alarmu pożarowego. Na koniec wycieczki dzieci zwiedziły izbę pamięci, gdzie mogły zobaczyć sprzęt strażacki z dawnych lat i porównać ze współczesnym.

  Wycieczka była połączona z pogadanką na temat zachowania się w sytuacjach zagrożenia pożarem oraz zapoznanie z numerami alarmowymi. Każde dziecko otrzymało certyfikat udziału w zajęciach szkoleniowych z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.