Wesołe Skrzaty w Krainie Rumianku

Dnia 25.04.2017r. Grupa najmłodszych przedszkolaków z Panią Ewą i Panią Asią odwiedziły Ośrodek Edukacji Regionalnej w Hołownie.

   Dzieciaki miały możliwość uczestniczenia w warsztatach, dzięki którym poznawały ginące zawody, zajęcia, zwyczaje i obrzędy naszego regionu. Każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie przygotować ciasto i upiec w tradycyjnym chlebowym piecu słodkie rogaliki, które po upieczeniu „spałaszowały” z wielkim apetytem.

  Dzieci twórczo i miło spędziły czas oraz miały możliwość poznania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu w malowniczy zakątku Krainy Rumianku. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni, śpiewając „Gęsi za wodą, kaczki za wodą…”.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.