Święto Niezapominajki

Tworząc program wychowawczo-dydaktyczny naszego przedszkola postanowiłyśmy włączyć Święto Polskiej Niezapominajki do kalendarza uroczystości przedszkolnych.

  Na razie niezapominajki kiełkują w naszych małych sercach, ale warto posłużyć się tym symbolem również w życiu osobistym oraz tradycją naszego narodu, troską o przyrodę oraz dorobkiem kulturowym.

  To nasz rodzimy zwyczaj zapoczątkowany przez dziennikarza Andrzeja Zalewskiego. Cele tej akcji są szczytne, bo dotyczą piękna naszej przyrody, przypominają o potrzebie jej ochrony oraz promowania polskiej roślinności, dotyczą także kształtowania określonych postaw i umiejętności w kontaktach z ludźmi; okazywania wzajemnej serdeczności, przekazywania wyrazów pamięci, odświeżania starych przyjaźni oraz zacieśniania więzi z bliskimi.

 15 maja już po raz kolejny radowaliśmy się Świętem Niezapominajki w naszym przedszkolny w różnorodny sposób. Do domu każde dziecko wróciło z własnoręcznie wykonaną niezapominajką cicho szepcząc skromnie „Nie zapomnij o mnie”.

 Wszyscy chcielibyśmy, aby w naszym przedszkolu panowała wzajemna życzliwość i serdeczność, nie tylko od święta.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.