Wycieczka do Sernik

16 maja przedszkolaki z grupy „Wesołe Skrzaty” uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo Arka” położonego w malowniczej wsi Serniki, leżącej w dolinie rzeki Wieprz. Tereny gminy odznaczają się dużymi walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi.

   W słoneczny wtorek wyruszyliśmy na wiosenną wyprawę, na miejscu oczekiwała na nas Pani farmerka, która zaprosiła nas na ścieżkę edukacyjną, gdzie spotkaliśmy mnóstwo ciekawych zwierząt dzikich: renifery, bizony, ostronosy, strusie, emu, bociany, perliczki, lamy, papugi, świniodziki, domele, łabędzie oraz zwierzęta hodowlane: kozy, konie, kaczki, indyki, kury, osiołki, świnki. Dzięki uprzejmości gospodyni dzieci mogły zobaczyć je z bliska, dotykać oraz nakarmić.

 Oglądaliśmy wystawę starych maszyn, sprzętu rolniczego, które były dużą ciekawostką dla dzieci, jak i dorosłych.

 Uwieńczeniem przygód był wspólny posiłek i przejażdżka kolejką wąskotorową, kolorową „stonogą”, przepływ tratwą po stawie, zamek dmuchaniec, ścianka wspinaczkowa, jazda samochodzikami, trampolina i plac zabaw.

 Z żalem opuściliśmy to pełne wrażeń miejsce i w świetnych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.