Dzień Ziemi

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień jest największym ekologicznym świętem obchodzonym w Polsce od 1990 r.

  Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię oraz kształtowanie kompetencji przyrodniczych. Zaplanowane spotkanie plenerowe w kwietniu ze względu na kapryśną pogodę musieliśmy przesunąć na inny termin, ale w końcu się udało…

  Całą gromadą wyruszyliśmy do pobliskiego lasu na ścieżkę ekologiczną, aby tam, wśród zapachu drzew, śpiewu ptaków i czystego powietrza spędzić czas. Myślą przewodnią spotkania było:

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami,

zaopiekujmy się Ziemią,

odwzajemnijmy miłość jaką nas otacza

utrzymując ją w czystości i szczęściu.”

  Następnie odbyło się spotkanie z Panem Dariuszem Dudzińskim, który opowiadał nam o lesie, jego mieszkańcach i jak należy się w nim zachowywać. Las to tylko część naszego środowiska, ale trzeba otoczyć go szczególną opieką, bo mamy z niego wiele korzyści – mówił pan leśniczy.

  Na zakończenie tego spotkania odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszystkim dopisywały humory i apetyt.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.