Wycieczka Pszczółek do Zoo

30 maja przedszkolaki z grupy „Pszczółek” z wypiekami na twarzach i z plecakami na plecach przybyły do przedszkola wcześniej niż zwykle, gdyż czekała ich wielka wyprawa.

  Po czułym pożegnaniu rodziców wyruszyliśmy na wycieczkę do zamojskiego zoo. W trakcie jazdy Pani Iwona z Panią Dyrektor powtórzyły z dziećmi zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania się w czasie przejazdu autokarem i wizyty w Zoo. Droga minęła zaskakująco szybko, gdyż radość dzieci sprawiła, iż na ten czas zwykły autokar zamienił się w rozśpiewane przedszkole.

  Prawdziwa przygoda rozpoczęła się po wejściu do Zoo. Dzieci z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta. Upał sprawił, że część mieszkańców Zoo ukryła się w cieniu, a odnalezienie ich przerodziło się w wielkie wyzwanie i świetną zabawę dla dzieci. Widok małych małpek wprawił wszystkich w lepsze humory, natomiast olbrzymie pająki, wije i węże wywołały strach, który jednak został przezwyciężony ogromną ciekawością.

  W przerwie zwiedzania dzieci zjadły smaczny obiad oraz smaczne lody, nie obyło się bez harców na placu zabaw oraz pamiątkowych zdjęć.

  Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył im wiele radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, maluchy wieczorem wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2016/17. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.