Spotkanie ze Strażakami

25 września nasze przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie.

 

  Panowie zaprezentowali dzieciom sprzęt używany przy wypadkach. Największą atrakcją był pokaz lania wody oraz piany wężem strażackim. Nie brakowało chętnych, którzy także z pomocą strażaków chcieli sprostać temu zadaniu.

 Kontynuacją zdobywania wiedzy na temat bezpieczeństwa było kolejne spotkanie ze strażami z Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie w dniu 29 września. W czasie wizyty panowie przybliżyli dzieciom codzienną pracę strażaka oraz zaprezentowali swoje umundurowanie. Starsze przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie numery alarmowe, a maluszki zostały zapoznane z tymi numerami. Podczas spotkania omówiono również z dziećmi jak mają postępować, aby być bezpiecznym podczas różnych zagrożeń z którymi mogą się spotkać w życiu codziennym. Chętne przedszkolaki miały okazję wykonać resuscytację na fantomie. Najwięcej radości sprawiła możliwość przymierzanie hełmów strażackich. Na koniec spotkania dzieci podziękowały panom strażakom za przybycie, przekazanie cennych wskazówek jak uchronić się od różnych niebezpieczeństw- życząc im wszystkiego dobrego, przede wszystkim samych dobrze zakończonych akcji i szczęśliwych powrotów do domu.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.