Pyszne witaminki czyli robimy sałatkę owocową

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu.

    Dzieci ze wszystkich grup przyniosły z domów różne owoce, z których zrobiły pyszne sałatki owocowe w swoich grupach. Były przygotowania: mycie owoców, rąk oraz założenie fartuszków. Kiedy wszystko już było gotowe dzieci pod czujnym okiem wychowawców przystąpiły do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że same przedszkolaki je przyrządziły. Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.