Urodziny Marchewki

Dzień 10.10.2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Milanowie w grupie „Smerfów” był dniem szczególnym.

 

 

   Wszystkie dzieci i Pani Krysia przyszły tego dnia do przedszkola ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Urodziny Marchewki”. Było to bardzo wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrożyć już od najmłodszych lat nasze pociechy do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw, wychowawczyni postanowiła zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył prozdrowotnych nawyków. Były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchewki. Każde dziecko ozdobione było w opaskę z pomarańczową marchewką. Były piosenki, tańce, zagadki, konkursy i zabawy ruchowe (nazywanie warzyw, krojenie ugotowanej marchewki na plastry, układanie marchewkowych puzzli, zbieranie marchewek z grządki). Po zabawach i tańcach nie obyło się bez degustacji surówki i soku z marchwi przygotowanych samodzielnie przez dzieci. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Był to dzień inny od wszystkich – pomarańczowy, marchewkowy, witaminowy.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.