Święto Rumianego Jabłuszka

Dnia 28.10.2017 r. grupa „Wesołe Skrzaty” obchodziła „Święto Rumianego Jabłuszka”, na które została zaproszona Pani Dyrektor.

 

     Hasłem zajęć było „Święto jabłuszka, lubi je chłopczyk, lubi dziewuszka”. Tego dnia wszystkie dzieci były wyróżnione opaskami z jabłuszkiem na głowie. Głównym celem było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek jako źródła witamin i dostarczenie radości ze wspólnej zabawy. Było dużo atrakcji: quiz, tańce z piosenką „Jabłuszko”, zabawy integracyjne, zręcznościowe i matematyczne. Dzieci miały okazję zapoznać się jak powstaje jabłko i opowiadać na pytania dlaczego należy jeść owoce. Na koniec dzieci wykonały jabłkowy deser, który z apetytem spałaszowały.

Było wesoło, zdrowo i smacznie!

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.