Dzień Niepodległości

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Cz. Janczarski

    Realizując Roczny Plan Pracy Przedszkola, w którym jednym z założeń jest kształtowanie postaw patriotycznych oraz program autorski „Mały Patriota” nasze przedszkolaki przygotowywały się do obchodów Dnia Niepodległości. W każdej grupie wychowawcy przeprowadzili zajęcia o tematyce patriotycznej, na których dzieci zapoznały się z historią tego święta, symbolami narodowymi, a także mogły wykonać flagi różnymi technikami plastycznymi. Dzieci także odwiedziły miejsca pamięci narodowej w naszej miejscowości.

   Grupa „Wesołe Skrzaty” została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej na zajęcia zorganizowane przez Panią Dyrektor Ewę Kozak oraz Panią Agnieszkę Piekarską. Dzieci mogły utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę patriotyczną związaną z historią naszej Ojczyzny.

   Dzieci z grupy „Smerfy” pod kierunkiem Pani Krysi przygotowały akademię okolicznościową i wystąpiły w Gminnym Ośrodku Kultury w dniu 11 listopada. Tradycyjnie całą uroczystość zaczęły polonezem następnie zaprezentowały wiersze, tańce i piosenki o tematyce patriotycznej. Nasi mali Polacy – przedszkolacy, stanęli na wysokości zadania, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodką niespodzianką przygotowaną przez Pana Wójta.

Galeria

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.