Andrzejkowe czary-mary

Andrzejki to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj wróżby andrzejkowe kojarzą nam się z wesołą zabawą i traktowane są z przymrużeniem oka.

  Nasze przedszkolaki także miały możliwość uczestniczenia w przedszkolnych Andrzejkach organizowanych przez wychowawców. Dzięki wróżbom mogły poznać imię swojego męża/żony, dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się, co kogo spotka w niedalekiej przyszłości czy rzucić do wody monetą, aby spełniły się marzenia. Po wszystkich wróżbach dzieci zostały zaproszone do wspólnych tańców i zabawach przy muzyce.

  Grupa „Muchomorków” w zaczarowany świat wróżb przeniosła się razem z rodzicami. Wszystkich powitała „Czarownica” i zaprosiła do wspólnej zabawy. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Na zakończenie tego niezwykłego popołudnia dzieci włożyły gałązki wiśniowe do wazonu z wodą – jeżeli zakwitną do Wigilii to andrzejkowe przepowiednie się spełnią. W takim dniu nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku dla dzieci i rodziców.

  Andrzejkowe spotkania zachowały swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe wróżby….

Galeria

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.