Zapachniało już świętami w naszym przedszkolu…

Dawnym zwyczajem do Świąt Bożego Narodzenia przygotowania zaczynały się już na początku grudnia, kiedy własnoręcznie przygotowywano ozdoby na choinkę, strojono domy czy pieczone były różne słodkości.

Nasze przedszkolaki z rodzicami również miały możliwość uczestniczenia w różnych formach przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia.

Najstarsze dzieci wzięły udział w „Warsztatach bożonarodzeniowych” zorganizowanych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Parczewie, gdzie mogły wykonać różne ozdoby, nie tylko na choinkę.

Nie zabrakło również świątecznych pierniczków, które były przygotowane przez rodziców, a zadaniem dzieci było ich przyozdobienie. Sprawiło to dzieciom wiele radości i satysfakcji. Jednak najbardziej wyczekiwana była degustacja pierniczków. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że są pyszne. Rodzice także mieli możliwość uczestniczenia w „Warsztatach plastycznych” zorganizowanych w przedszkolu pod okiem Pani Dyrektor Anety Ciok, na których wykonywali różnorodne ozdoby wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.Takie spotkania są świetną okazją do integracji Rodziców oraz Pracowników przedszkola. Wszystkie ozdoby, które powstały w czasie warsztatów oraz pierniczki ozdabiane przez dzieci będą sprzedawane na Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Dochód przeznaczony będzie na zakup zabawek dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za poświęcenie swojego czasu i duże zaangażowanie przy organizacji kiermaszu.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.