Wyprawa do lasu

Zima, zima, zima,

pada, pada śnieg.

Jadę, jadę w świat sankami,

sanki dzwonią dzwoneczkami”

   Realizując jedno z założeń Rocznego Planu Pracy Przedszkola „Las w czterech porach roku” oraz korzystając z pięknej, zimowej pogody przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Nie była to jednak zwykła wycieczka, bo pojazdem jakim dzieci dostały się do lasu były duże sanie. Przejazd saniami po ośnieżonej, cichej i spokojnej okolicy sprawił dzieciom dużo radości. Na miejscu czekał już na nas pan leśniczy, który przypomniał jak powinno zachowywać się w lesie oraz o potrzebie dokarmiania leśnych zwierząt w czasie zimy. Przedszkolaki pamiętały o leśnych zwierzątkach i dlatego przywiozły ze sobą wiele smakołyków, które zostawiły w paśniku. Ostatnią atrakcją dla dzieci było ognisko, pieczenie kiełbasek oraz gorąca herbata z cytryną. Wszyscy ogrzali się i posilili, aby mieć siły na wspólne zabawy na śniegu. Czas szybko upłynął i trzeba było wracać do przedszkola. Wyprawa wzbogaciła nas o wiele pięknych przeżyć oraz pozwoliła na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.