Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,

my ciebie żegnamy,

bo wiosnę witamy”.

Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do nadejścia wiosny. W każdej z grup w kącikach przyrody się zazieleniło – pojawiły się bazie, gałązki leszczyny i żonkile.

Ale to nie wszystko… tradycyjnie przedszkolaki wyruszyły w barwnym korowodzie i ze śpiewam pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Po „przegonieniu zimy” wracając do przedszkola szukaliśmy zwiastunów nadejścia wiosny i udało się nam je znaleźć. Dzieci wypatrzyły przebiśniegi i krokusy, a także można było już usłyszeć śpiew ptaków.

Jednogłośnie dzieci stwierdziły, że wiosna już przyszła do nas. Mamy nadzieję, że zagości u nas na dłużej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2017/18. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.