Dzień Kropelki

„Pada deszczyk pada,

deszczu już za wiele,

pójdę do przedszkola,

bo mi tam weselej.”

Pomimo brzydkiej pogody za oknem dzieci z grupy „Smerfy” dnia 23 października obchodziły „Dzień Kropelki”. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko. Głównym tematem zabaw i zajęć była woda: jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin, ochrona zasobów wodnych, poszerzenie wiedzy na temat oszczędzania i wykorzystania wody.

Na początku dzieci wysłuchały opowiadania H. Bechlerowej pt. „Przygoda Kropelki Wody”, poznając wędrówkę kropelki wody w przyrodzie. Następnie odgadywały zagadki, bawiły się niebieskimi kropelkami przy muzyce. Taniec kropelek sprawił dzieciom wiele radości. Po wesołej zabawie nastąpiły zabawy plastyczne, w czasie których dzieci bawiły się kolorem niebieskim, wykonując prace plastyczne. „Dzień Kropelki” należał do naprawdę udanych.

Wychowawca grupy „Smerfy”

Galeria

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2018/19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.