Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka.

 

Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno-moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, ludzi, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Jednym z takich zajęć była wycieczka na Cmentarz. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści nauczycieli na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki na Grobie Żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2018/19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.