Andrzejkowe wróżby

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, tradycyjnego lania wosku wróżenia za pomocą wirującej butelki oraz kolorowych wstążek. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce. Ten dzień dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2018/19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.