Smerfiki dokarmają ptaki zimą

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki.

Dzieci z grupy „Smerfy” dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji karmnik, który uzupełniają ptasimi smakołykami przyniesionymi przez Madzię z domu.

Dzieci wykonały samodzielnie „smaczną niespodziankę” dla ptaków, którą zawiesiły na placu przedszkolnym.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2018/19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.