Dzień pizzy

28 lutego obchodziliśmy „Tłusty czwartek”. Z tej okazji na przedszkolaki z grupy „Muchomorki” oprócz pączków czekała niezwykła niespodzianka.

W tym dniu dzieci odbyły kulinarną podróż do słonecznej Italii. Muchomorki postanowiły przygotować domową pizzę.

Dzieci już od rana nie mogły się doczekać zajęć kulinarnych. Wyposażone w fartuszki przystąpiły dzielnie do pracy. Z pomocą przyszły nam Mamy, które zajęły się przygotowaniem ciasta. Do dzieci należało krojenie, siekanie i oczywiście smakowanie.

Pizza wyszła znakomita. Pachnąca, pyszna i niezwykła, bo zrobiona własnoręcznie. Wśród zajadających się nią dzieci słychać było okrzyki, że to najlepszy obiad na świecie. I nikogo nie trzeba było namawiać do jedzenia.

Galeria

Ten wpis został opublikowany w kategorii 2018/19. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.